Яхта – це окремий світ. Море, сонце, безкрає небо … Часто яхтові подорожі включають огляд берегових пам’яток. Та й просто відпочинок на яхті звучить круто.
Щоб від нього кайфанути, потрібно дотримуватися правил. Перед поїздкою почитайте більше про особливості побуту на яхті (просто загуглить «подивитися про відпочинок на https://legenda.dp.ua/»).
Правила
На яхті капітан — цар та бог. Він відповідає за безпеку та комфорт людей на борту. Його обов’язково слід слухатися.
Розпорядження та поради потрібно виконувати. Якщо він каже, що річ чіпати не можна – не підходьте до неї, якщо просить допомогти з керуванням чи прибиранням – допомагайте. Багато дій можна виконувати лише з дозволу капітана.
Особисті розбіжності слід залишити за бортом. На обмеженому просторі не варто вдаватися до конфліктів і сварок. Гарного відпочинку точно не вийде.
Одягніться правильно. Краще вибрати зручний одяг, що не стискає рухів. Прихопіть із собою дощовик. Якщо прямуєте в теплі води, крім купальника візьміть із собою ветровку або теплу куртку: увечері на морі холодно. Якщо води холодні, термобілизна та інші засоби утеплення зайвими не будуть. Для сну необхідна піжама (інакше замерзнете). Щоб не напекло голову, треба захопити капелюх, кепку або панаму на резинці (щоб не здуло вітром).
Сонячні окуляри потрібні. На морі сонце сліпить майже так само, як у горах. Не забудьте про фіксуючий шнурок, щоб їх не забрало.
Взуття потрібне зручне, із закритим носком. Підошва неслизька та обов’язково біла. Жодних підборів і темної підошви: вони залишать сліди на палубі, і вам доведеться відшкодовувати збитки.
Потрібно працювати з канатами? Надягніть яхтові рукавички.
У списку необхідного також маленька аптечка, куди потрібно покласти таблетки від заколисування та базові ліки. Речі упаковують у спортивну сумку або валізу з м’якими стінками. Якщо стінки жорсткі, він просто не влізе у призначене йому місце.
Воду, електрику, продукти доведеться заощаджувати. Помнете: поповнити запаси непросто. Думайте про себе та інших. І не забувайте користуватися туалетом правильно.
Поради
Сприймайте подорож як похід. Допомагайте іншим: ділитеся печивом, пропонуйте зробити чай, якщо самим хочеться, розказуйте байки. Поважайте особистий простір і не порушуйте небезпечні теми на кшталт релігії та національності. У морі всі рівні.
Візьміть із собою дітей. Малята під хитавицю сплять тільки краще, а досвід вони запам’ятають на все життя. Сімейні круїзи цілком здійсненні.
Будьте пунктуальні. Якщо капітан просить зібратися до певного часу, не затримуйте інших.
Від переходів між стоянками згодом втомлюєшся. Особливо до цього схильні діти. Подбайте про дозвілля заздалегідь.
Відмовтеся від гаджетів та читання (від них заколисує). А ось настільні ігри – чудовий вибір.
Не надто захоплюйтесь алкоголем. Яхти безпечні, але п’яні люди часом творять дивні речі. Ви можете поставити під загрозу всю подорож і власне життя.