А чи знали ви, що фабрика «LESYA», котра знаходиться у Новограді-Волинському, нинішньому місті Звягель, Житомирської області та є лідером швейної промисловості в Україні, на початку 2000-х ледве зводила кінці з кінцями? Для тих, кому цікаво, як, завдяки вдалим управлінським рішенням, підприємству вдалося вийти з глибокої кризи та розвинути власний бренд Lagrand, інформація у цій статті.
Від планової економіки до ринкової
Будучи заснованою у далекому 1965 році, фабрика «ЛЕСЯ» починала своє функціонування ще в умовах планової економіки, типової для тодішньої держави. В умовах вільного ринку підприємство довго не могло знайти своїх замовників, працювати було невигідно. Справа в тім, що на той момент пошук клієнтів здійснювався через агентів, а це було вкрай не рентабельно. Агентства, котрі виводили на замовників з Європи, багато брали за свої посередницькі послуги та пропонували фабриці роботу за дуже низькими цінами.
Устаткування зношувалося, колектив був демотивований – ресурсів для бодай якогось розвитку абсолютно бракувало. У 2002 році міняються власники фабрики – контрольний пакет акцій купує Микола Сиченко разом з однодумцями. У нової команди управлінців не було «рожевих окулярів», що фабрика почне одразу приносити прибуток. Вони розуміли – аби справа зарухалася з мертвої точки, потрібно інвестувати у розвиток виробництва. А ще – шукати хороших партнерів, які побачать потенціал української фабрики та захочуть не просто використати її можливості, а спочатку вкластися своїми ресурсами у перспективу, а тоді – отримати прибуток.
Дійсно, знайшлися солідні іноземні партнери, які підтримали ентузіазм українських власників фабрики та вирішили, що вона має великий потенціал. Це допомогло розвинути виробництво та зробити його суттєво потужнішим. А почалося усе з контракту із компанією RGT у 2004-му. Це потужне європейське підприємство, котре свого часу співпрацювало із Hugo Boss AG та іншими всесвітньо відомими брендами. У цьому році були залучені іноземні інвестиції, котрі обчислювалися сумою в 6 мільйонів євро.
На цьому успішні співпраці не завершилися. У 2005 році партнером стала компанія BRAX. Цей бренд відомий у світі своїми модними брюками, котрі виготовляються у стилі casual. На сьогодні спектр іноземних партнерів, котрі співпрацюють з Новоград-Волинською (м.Звягель) фабрикою, є значно ширшим.
Задоволені працівники – успішне підприємство
Іноді власники бізнесу вважають, що працівникам достатньо середньої по ринку зарплатні, аби бути задоволеними та добре виконувати свою роботу. Керівництво фабрики «LESYA» іншої думки. Тут переконані, що зарплатня працівників має зростати разом із зростанням успіху компанії. Саме тому вона тут на 30-40 відсотків вища, аніж середня по регіону.
А ще такий підхід до керування компанією та взаємодії з людьми допоміг фабриці вийти на принципово новий рівень досягнень. Тепер вона шиє не лише для іноземних замовників, а й має власний бренд. Зветься він «Lagrand». Це бренд чоловічих та жіночих брюк, котрі пошиті у різних стилях. Коли потенційні клієнти знайомляться з асортиментом, їх вражає розмаїття кольорів, адже представлені не лише класичні, а й багато яскравих кольорових рішень. До того ж, у виробництві використовуються натуральні тканини з Європи, а оптимізація виробничих процесів дозволяє виставляти на товар прийнятні для українського споживача ціни.
Приклад фабрики «LESYA» яскраво свідчить про те, наскільки відчутно можна розвинути вітчизняне підприємство, якщо дійсно стоїть така мета.