Общество

Кардіостимулятор нового покоління здатний перетворити серце на вічний двигун

На сьогодні одним із найефективніших методів боротьби з порушеннями серцевого ритму є встановлення електрокардіостимулятора.

Метою таких пристроїв є підтримання нормального серцевого ритму в разі блокади внутрішньосерцевої провідності, розвитку миготливої аритмії, брадикардії. Операції по встановленню кардіостимулятора проводять в профільному медичному центрі, докладніше за посиланням: https://medicalplaza.ua/ustanovka-kardiostimulyatora.

Перші моделі електрокардіостимуляторів, що працювали в асинхронному режимі, з’явилися ще в середині XX століття. Вони проводили стимуляцію серця з постійною заданою частотою і не залежали від самостійної активності серця. Незабаром з’явилися вдосконалені моделі приладів, здатних відстежувати роботу серця і виконувати стимуляцію «за вимогою». Були розроблені й мультипрограмні кардіостимулятори, що мають великий обсяг параметрів для підтримки серцевого ритму. Переважно це однокамерні стимулятори, які використовують для підтримання ритму серця на належному рівні в людей із постійними формами миготливих аритмій.

Наступне покоління кардіостимуляторів уже давало змогу стимулювати серцеву діяльність згідно з фізіологічними параметрами. Це двокамерні стимулятори, які здатні сприймати і здійснювати стимуляцію одномоментно передсердь і шлуночків. Автоматичний контроль за частотою скорочення і ступенем заповнення кров’ю шлуночка за узгодженого скорочення обох передсердь забезпечує фізіологічну стимуляцію нормального серцевого викиду, що дає змогу значно розширювати можливості організму пацієнта. На даний момент розроблено двокамерні електрокардіостимулятори, які можуть самостійно визначити патологію серцевого ритму пацієнта і переключитися на потрібний режим роботи, що є найбільш безпечним для пацієнта. Так можна швидко і своєчасно купірувати надшлуночкову тахікардію.

Нещодавно американським вченим вдалося винайти новий пристрій, який піднімає технології розробки електрокардіостимуляторів на новий рівень. Йдеться про унікальну мембрану, яку було створено на тривимірному принтері вченими з університетів Вашингтона та Іллінойсу. Ця тонка, але еластична оболонка з вмонтованими електродами, що відстежують параметри серцевої діяльності, здатна підтримувати правильне биття серця. У виданні The Daily Mail, що розповідає про унікальне відкриття, повідомляється, що основним призначенням інноваційної розробки є профілактика розвитку серцевих нападів.

Планується, що на ринок медичних товарів унікальна мембрана-стимулятор вийде тільки через 10-15 років, проте вже зараз нова розробка викликає небувалий інтерес учених і медиків. Унікальна оболонка може ідеально накладатися на серцеву стінку завдяки спеціальній методиці сканування, що застосовується для створення особливого каркаса для стимулюючої мембрани. Електроди оболонки здатні не тільки відстежувати параметри серцевої активності, а й регулювати будову каркаса. Основною відмінністю унікальної мембрани від звичайних кардіостимуляторів є те, що вона може змусити серце битися навіть поза тілом людини. Це ставить нову розробку на рівень вище порівняно з використовуваними раніше пристроями.

Завдяки спеціальним сенсорам, які вмонтовані в мембрану, відбувається реєстрація рухів серцевої стінки. Для регулювання частоти серцебиття пристрій використовує сигнали, подібні до імпульсів нервової системи людини. У результаті здійснюється стимуляція серця не з однієї точки, а з усієї поверхні мембрани. Завдяки цьому серце продовжуватиме битися і під час серцевого нападу, і під час аритмії, зберігаючи пацієнтові життя.

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Капча загружается...

Свежие статьи
Не пропустите
Меню