Проведення тендеру на території України вважається невід’ємним елементом виконання публічної закупівлі. При цьому, кожна закупівля являє собою тендер, однак не всі тендери є державними закупівлями. Щоб розуміти суть такого парадоксу, необхідно більш детально ознайомитися з поняттям тендера і правилами його проведення, а також подивитися тендери на сайті.
Тендер являє собою процес виконання відбору продукції серед безлічі конкурентних підприємств з метою виявлення переможця — особи, яке буде здійснюватися поставки. Простими словами, тендер — аукціон, де перемагає той, хто зробив максимально вигідну пропозицію і запропонував максимально якісний товар.
Правила
Тендер в Україні проходить, дотримуючись кількох етапів:
- Подача заявок. Спочатку все організації, які бажають запропонувати свій товар, повинні пройти реєстрацію на електронній платформі, ознайомитися з вимогами і правилами участі та надати всю необхідну документацію.
- Аукціон. Коли починає проводитися аукціон, система для подачі заявок закривається і проводиться сортування і відсіювання учасників, що дозволяє скоротити кількість організацій до 2-3 учасників. Сам торг виконується в кілька етапів, де учасники можуть знижувати вартість свого товару.
- Оцінювання пропозицій. Далі розкриваються розцінки всіх учасників і розглядається пропозиція з більш низькою вартістю. Після, замовник повинен протягом 5 днів ознайомитися з пропозицією і, якщо вся документація в порядку, а якість товару не кульгає, оголошується переможець, не розглядаючи заявки з більш високою вартістю. Якщо ж замовник не задоволений першою пропозицією, він продовжує оцінювання інших заявок.
- Укладення угоди. Коли переможець буде обраний, на майданчику буде опубліковано повідомлення про наміри замовника. При відсутності скарг від конкурентів, укладається договір.
Поради
Беручи участь в тендері, необхідно подбати про якість пропонованої продукції і про правильність всіх документів. Також важливо не завищувати вартість продукту, оскільки замовник вибирає більш вигідну продукцію, відштовхуючись, в першу чергу, від її вартості. Обов’язковими складовими оголошень слід вважати параметри і критерії оцінювання, вимоги до кваліфікації учасників та вимоги до продукції.