Щоб цього не сталося, прочитайте нашу статтю. Де шукати постачальників, як відрізнити хорошого від поганого — про це і не тільки…
На перший погляд, знайти хороших постачальників не проблема. Вбив у рядок пошуку «прямий поставщик косметики» і… заплутався. Сотні й тисячі компаній, і кожна пропонує «найвигідніші умови та низькі ціни».
Що потрібно зробити перед тим, як приступити до пошуку постачальника косметики
Шукати контрагента треба не одразу після запуску магазину, а тільки визначившись із кількома ключовими моментами:
- у якому форматі ви збираєтеся продавати косметику. Якщо в інтернет-магазині планується охопити максимально можливий асортимент, потрібен постачальник, що поставляє широкий номенклатурний ряд виробів усіх відомих брендів. У разі, коли хочете відкрити фірмовий магазин однієї торгової марки, найкращий варіант пошукати її офіційного представника або взагалі звернутися до виробника;
- розмір бюджету на закупівлі. Річ у тім, що вартість партії товару завжди обмежена знизу. Зазвичай це кілька тисяч гривень, приблизно від 5 до 30. Навіть найдрібніші оптовики не зв’язуватимуться з дешевшими партіями. А тепер уявіть: у контрагентах у вас 10 компаній і на закупівлю у кожної потрібно 10 тисяч. Виходить 100 000 грн, а це вже чимало;
- наявність складу. Якщо у вас хоча б невеликий склад, можна купувати товар у постачальника і зберігати його там. Коли складу немає, доведеться скористатися роботою у форматі дропшипінгу, а це трохи менш вигідно. Справедливості заради додамо: косметика це не меблі і не займає багато місця. Для зберігання навіть пристойного розміру партій цілком підійде квартира, багато хто саме так і робить. А ось дача, лоджія або гараж для цих цілей не годяться: для багатьох косметичних засобів важливий температурний режим, якого не можна досягти в неопалюваному приміщенні;
- доставка. Левова частка контрагентів працює за такою схемою: косметику БЕЗКОШТОВНО відвозять до терміналу транспортної компанії або офісу «Нової пошти» (кур’єрської служби), а ви забираєте партію у своєму місті. Від вас у цьому контексті вимагається наступне: помоніторте, які транспортні компанії представлені у вашому місті, які є кур’єрські служби. Це потрібно для того, щоб вибрати оптимальний варіант доставки і не переплатити за вантажоперевезення.
- з ким працює постачальник. Далеко не всі контрагенти кинуться співпрацювати з фізичними особами або навіть ФЛП, які працюють без урахування ПДВ. Особливо це стосується великих оптовиків і виробників. Якщо у вас ТОВ, можливостей для замовлення буде більше, для простих приватників вибір може бути сильно обмежений.
Як знайти постачальників корейської косметики
Доведеться виконати велику роботу і пошукати постачальників на наступних каналах. Перелічимо основні з них:
- Постачальників косметики можна знайти через інтернет. Але для цього потрібно максимально звузити коло пошуку і визначити його критерії. Хочете продавати корейську косметику — шукайте постачальників товару з цієї країни. Бажаєте торгувати брендовими виробами — звертайтеся до торгових представників відомих торгових марок і робіть у пошуковику відповідний запит.
- На щастя, розумні люди полегшили вам завдання: на просторах інтернету є безліч каталогів постачальників і сайтів-агрегаторів, де всі (або майже всі) постачальники косметики зібрані в одному місці. Плюси пошуку контрагентів на таких сервісах — можливість задати ключові критерії і вибирати тільки з релевантних результатів. Для цього застосовуються фільтри пошуку, як у звичайному інтернет-магазині. Наприклад, ставите галочку навпроти дропшиппінг-постачальників, вказуєте мінімальну вартість партії, назву бренду косметики та інші параметри, і система підбирає компанію під конкретний запит. А ще можна зареєструватися на сервісі як замовник, розмістити оголошення про оптові закупівлі косметики і чекати, поки постачальники знайдуть вас самі.
- Соціальні мережі. Зараз це не тільки котики і мемчики, а й повноцінний маркетинговий інструмент. Логічно, що багато постачальників, так само як і агрегатори контрагентів, перемістилися у Fb та Instagram. У пошуку оптових продавців косметики на просторах соціальних мереж є величезний плюс: тут завжди двіжуха і живе спілкування. Завжди можна почитати відгуки про роботу конкретної компанії, поставити запитання адміністрації, поділитися досвідом або розмістити оголошення (часто безкоштовне).
- Конференції та виставки, присвячені торгівлі, електронній комерції та ритейлу. Таких досить багато, проводяться часто, просто стежте за інформацією в інтернеті по вашому регіону. Є можливість і бажання — скатайтеся до столиці або одного з регіональних центрів. Єдина умова: вибирайте заходи, які проводять серйозні компанії. Там є можливість зустріти постачальників, познайомитися з ними особисто й укласти договори поставки не відходячи від каси. Живе спілкування вирішує, це факт.
Наостанок дамо кілька порад:
- не обмежуйтеся одним постачальником — завжди потрібно мати запасні варіанти. Це дасть можливість і час для маневру в позаштатних ситуаціях;
- постійно моніторте картину на ринку. Тут постійно з’являються нові постачальники, що пропонують вигідніші умови;
- уважно читайте договір поставки і в разі чого вносьте свої коригування. Це може бути відповідальність постачальника за зрив термінів, постачання неякісної продукції, помилки в комплектації замовлення. Не зайвим буде показати договір досвідченому юристу перед тим, як його підписувати;
- просіть знижки за великі обсяги, оплату готівкою за фактом. Тут працює принцип «не запитаєш — не скажуть». Можливо, вам покладається додаткова безкоштовна упаковка в навантаження до основної партії — треба тільки поцікавитися;
- торгуйтеся. Це такий самий ринок, де не гріх попросити вигіднішу ціну. У будь-якому разі продати товар складніше, ніж купити. Просіть знизити ціну, але аргументовано: мовляв, працюємо вже давно, платимо справно та й узагалі у ваших конкурентів дешевше.
На цьому все. Сподіваємося, стаття виявилася корисною і допоможе вам у пошуках надійних постачальників косметики. Удачі!