Новости

Найцікавіше про павуків: яких неймовірних істот створила природа

Павуки (Araneae) — загін членистоногих. У загоні налічується близько 42 тисячі видів. Вони поширені повсюдно. Харчуються насамперед комахами чи іншими дрібними тваринами. Довжина тіла різних видів павуків варіює у значних межах: від часток міліметра майже до десятка сантиметрів.

Пізнавальний інтернет-журнал discover.in.ua підготував підбірку цікавих фактів про павуків, від яких у Вас просто перехопить подих.

 1. Найбільше різних видів павуків мешкає у Південній та Центральній Америці. На інших материках їх, проте, теж вистачає. А ось в Антарктиді вони відсутні геть-чисто.
 2. Усього вченими вже вивчено та описано близько 42 тис видів павуків, але насправді їх на Землі набагато більше.
 3. Вух у павуків немає зовсім. Але це не означає, що вони позбавлені слуху — вони сприймають звуки, як коливання повітря, за допомогою чутливих волосків, що розташовані на ногах.
 4. Зважаючи на все, у процесі еволюції павуки змінилися незначно. З’явившись на нашій планеті мільйони років тому вони успішно пережили всі масові вимирання. В даний час відомо лише приблизно про 1100 їхніх видів.
 5. Деякі павуки вміють бігати поверхнею води. Для цього вони швидко-швидко перебирають кінцівками, а оскільки їхня маса невелика, вони пересуваються швидше, ніж починають тонути.
 6. Серед павуків певних видів поширений канібалізм. При нагоді вони можуть зжерти своїх родичів.
 7. На Землі немає жодної країни, на території якої не були б ці створіння. На щастя, переважна більшість їх абсолютно нешкідлива.
 8. У всіх без винятку павуків по 8 кінцівок, кожна з яких складається з 6 сегментів.
 9. У павуків немає крові . Її функцію виконує інша рідина, гемолімфа. Вона безбарвна, але при взаємодії з киснем починає здаватися білою або світло-блакитною.
 10. На нашій планеті водяться спеціальні водяні павуки, які більшу частину часу проводять під водою. Але оскільки їм необхідне повітря для дихання, вони виробляють бульбашки з ним, і з їх допомогою дихають, іноді вибираючись на поверхню.
 11. Усі павуки — запеклі хижаки. Лише один вид у світі, багіра Кіплінга, яка мешкає в Південній Америці, вживає набагато більше рослинної їжі, ніж тварини. Таку незвичайну назву цей вид отримав на честь пантери Багіри, одного з персонажів «Книги джунглів» знаменитого письменника Редьярда Кіплінга. Але взагалі павук, який їсть в основному рослинну їжу, викликає у вчених приблизно стільки ж подиву, скільки викликала б, наприклад, хижа корова.
 12. Паучиха відкладає до кількох тисяч яєць за один раз, а деякі види – понад 10 тисяч. Але не з усіх їх у результаті вилупляться павучата, а більшість потомства все одно загине.
 13. У деяких видів павуків новонароджене потомство після появи світ з яєць насамперед поїдає власну матір.
 14. Павук Дарвіна робить найміцнішу у світі павутину. Взагалі будь-яка павутина неймовірно міцна, але у цього виду — особливо, приблизно в десять разів міцніше, ніж кевлар, з якого роблять бронежилети та захисне екіпірування.
 15. Більшість павуків приносить дуже багато користі людям, незважаючи на те, що багато хто з нас їх бояться. Але саме вони винищують велику кількість комах, у тому числі й небезпечних – наприклад, комарів, які у тропічних країнах переносять небезпечні хвороби.

Більше фактів про світ комах можна дізнатися на офіційному сайті журналу «Discover» в рубриці «тварини» — https://discover.in.ua/animals/. Всього на сайті зібрано матеріали більше ніж на 3000 цікавих тем. Досліджуйте світ разом з «Discover».

Поделиться:

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Name Price24H (%)
YAM v2 (YAMV2)
$4.70
-1.41%
PolkaBridge (PBR)
$0.439876
-7.02%
Dev Protocol (DEV)
$1.76
-16.14%
B-cube.ai (BCUBE)
$0.183336
-4.61%
Shard Coin (SHARD)
$0.216756
-21.17%
Finance Vote (FVT)
$0.007875
-2.41%
Value DeFi (VALUE)
$0.55
4.96%
B20 (B20)
$0.450792
5.62%
Sekuritance (SKRT)
$0.005915
-5.19%
Bitball (BTB)
$0.001977
0.37%
Свежие статьи
Не пропустите
Меню