Криптовалюта

Різновиди кінцевих фрез по металу та корисні поради щодо їх вибору

Професіонали, що займаються обробкою металевих виробів, чудово знають такий інструмент як фреза. Зовні вона дещо нагадує свердло — нефахівці можуть навіть переплутати. Але призначення вирізняється радикально. Не дивно, що на фрези кінцеві по металу ціна зазвичай вища.

Поняття та призначення

Фреза – інструмент, необхідний для фрезерування. Це обробка виробів (у разі металевих) з метою надати їм певну форму. Робоча поверхня знімає металеву стружку, відводячи її вгору чи вниз і надаючи виробу потрібний рельєф.

Фрезою прорізають пази та канавки, роблять щаблі, обробляють торці та внутрішні поверхні. Готова продукція виходить дуже різною. Це корпусні деталі, вали, шестерні, штампи, матриці та багато інших елементів.

Відрізнити фрезу від свердла простіше, ніж здається. В останнього робоча поверхня лише кінчик. У фрези є ріжучі виступи та збоку. Вони бувають знімними або цілісним, причому перший варіант ефективніший, адже для обробки нової деталі не доведеться повністю змінювати інструмент.

Кінцева фреза призначена для промислових верстатів. На відміну від інших різновидів, вона здатна рухатися в усіх напрямках і максимально універсальна. Зручний хвостовик дозволяє швидко кріпити та міняти деталь.

Різновиди

Існує безліч класифікацій кінцевих фрез. Інструменти відрізняються один від одного хвостовиками, розміром зубів, числом кромок, що ріжуть. Найсильніше різниця по конструкції. Фрези бувають:

  1. Циліндричні. Найуніверсальніший тип підходить для більшості завдань. Поверхня, що обробляється, повинна знаходитися паралельно осі фрези.
  2. Торцеві. Робоча поверхня спіралеподібна, з кількома ріжучими кромками. Обробляє торці.
  3. Шпонкові. Працюють у поздовжньому та перпендикулярному напрямку, потрібні для пазів шпонкового типу. Мають пару ріжучих зубів.
  4. Копіювальні. Торці заокруглені. Специфічна форма відмінно підходить для виготовлення штампів та деталей зі складним рельєфом.
  5. Т-подібні. Робоча частина у вигляді диска, зуби стирчать на всі боки. Створюють Т-подібні пази.
    «Ластівчин хвіст». Теж дискова. Такою фрезою роблять паз «ластівчин хвіст».
  6. Сферичні. Головка округла, сам інструмент гнучкий. Дозволяє досягти найскладнішої геометрії деталей.
  7. Радіусні. Нагадують сферичні, але увігнуті. Підходять для похилих поверхонь та створення закруглених кромок.
  8. Кутові. Також обробляють кути, тільки округлення відсутнє. Створюють похилі пази та площини.

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Капча загружается...

Свежие статьи
Не пропустите
Меню