Новости

Як вибрати диван для вітальні: 6 важливих параметрів

Як вибрати диван для вітальні: 6 важливих параметрів Розповідаємо, як вибрати диван за формою, фасоном, розміром, оббивкою, наповнювачем і розкладним механізмом.

Диван — це обов’язковий предмет меблів для вітальні. Розповідаємо, як його вибрати, і показуємо фото інтер’єру.

1. Форма

Серед різноманітності асортименту можна виділити кілька поширених форм меблів.

Прямий

Такі меблі займають найменше місця, для них легко знайти місце – їх можна пересунути до будь-якої стіни або залишити в центрі кімнати і відштовхуватися від її розташування в розташуванні решти меблів. Двомісні прямі дивани добре підходять для кухні, а ось тримісні вже більш громіздкі, їх краще не ставити в маленьких кімнатах.

Кутовий диван у вітальню

Дуже популярний варіант, багато в чому завдяки своїй мобільності. Розташований в кутку кімнати, він не захаращує простір, завжди виглядає органічно, незважаючи на значні розміри. Чудово підходить для великої сім’ї, яка проживає в маленькій квартирі. У розкладеному варіанті кутовий диван перетворюється в спальний – у вітальні часто потрібно додаткове спальне місце. Для великих приміщень він може служити методом зонування, якщо розмістити його в центрі.

Модульний

Модульні дивани для вітальні є своєрідним конструктором. Його різні частини складаються в одне ціле, тому його зручно зробити прямим за допомогою пуфа, поставити як кутову модель і створити острівну композицію. Виробники часто пропонують придбати різні деталі на вибір, і це безсумнівний плюс: ви можете зібрати будь-яку відповідну конструкцію під ваш інтер’єр.

Напівкруглий диван

Його рідко можна зустріти в інтер’єрах, тому що він не підходить для маленьких приміщень: його неможливо прикріпити до стіни, до того ж він рідко розкладається в ліжко. Але естетичні якості дозволяють вписати таку модель в сучасний інтер’єр, хай-тек, мінімалізм або східний стиль.

2. Розмір

Відповідний розмір визначається розташуванням дивана у вітальні та розмірами кімнати.

  1. Для невеликих приміщень краще вибрати пряму або кутову модель – кутова модель компактно розміститься, якщо її прикріпити до кута. Крім того, на ньому легко поміститься до 3 осіб і це вирішить проблему нестачі місць для сидіння та гостей.
  2. Для просторих приміщень від 20 кв.м можна вибрати модульні м’які меблі – компоненти можна переміщати і створювати комфортні конструкції.

Перед покупкою меблів зробіть вибір вподобаних виробів і вивчіть їх розміри. Намалюйте схематичний план кімнати з наявними меблями і подивіться, наскільки той чи інший виріб зручно поєднується з його реальними розмірами.

3. Диванний стиль у вітальні

Честерфілд

Його можна впізнати по обертовим підлокітникам, які зазвичай рівні спинці по висоті, але сьогодні виробники дозволяють собі деякі відхилення. «Честерфілд» буде цікаво виглядати в стилі лофт, а також відмінно впишеться в класику, шеббі-шик або еклектику. Може прикрасити сучасну класику та кімнату з естетикою арт-деко.

Середина століття

Свою назву модель отримала від схожого стилю інтер’єру, який з’явився в 1950-х роках. Має прямокутну форму і тонкі ніжки. Він вдало впишеться як в однойменний стиль, так і в модерн, сучасну класику, еклектику, якщо правильно підібрати колір оббивки, і скандинавську естетику, якщо вибрати однотонну оббивку з простої тканини.

Бріджвотер

Його можна впізнати за низькими укріпленими або округлими підлокітниками, найчастіше зі знімними подушками спинки та сидіння. «Бріджвотер» вдало впишеться в класичний інтер’єр, англійську кімнату, арт-деко, а також сучасну класику. Чудовий диван для дизайну вітальні в стилі кантрі, якщо модель має текстильну квітчасту або картату оббивку.

Смокінг

Він має пряму спинку та підлокітники на одному рівні та короткі прямі дерев’яні ніжки. Будь-яка оббивка: тканина або шкіра. «Смокінг» вдало впишеться в мінімалістичне приміщення, лофт, скандинавський і сучасний американський стиль.

Кабріоль

Cabriole має вигнуті ніжки, і його можна використовувати в класичних, арт-деко або еклектичних інтер’єрах.

Верблюжа спина

«Camelback» отримав свою назву через вигнуту спину, схожу на горб верблюда, добре буде виглядати в кімнатах з класичним інтер’єром, в сучасній класиці, європейських інтер’єрах або арт-деко.

Лоусон

Його підлокітники завжди нижче спинки і ширше. Завдяки мінімалістичному дизайну Lawson буде добре виглядати в однойменному стилі, а також впишеться в європейську, скандинавську вітальню або лофт.

4. Оббивка

Натуральні тканини в складі призводять до подорожчання меблів. Бюджетна категорія: рогожка, мікровелюр, мікрофібра, терможакард. Середній ціновий сегмент, флок, жаккард, велюр. У преміум сегменті: оксамит, гобелен. Також популярні тканини для оббивки: це шкіра або екошкіра, шенілл, скотчгард.

5. Наповнювач

Наповнювач визначає пружність меблів і її довговічність, а також є важливим параметром при виборі дивана зі спальним місцем, так як від нього залежить, чи буде комфортним сон. Занадто м’які моделі рідко бувають хороші, з них важче вставати, до м’яких наповнювачів відноситься синтепон, поролон, латекс. Більш довговічні – пружинні моделі.

6. Розкладний механізм

Книжка – коли замість спинки піднімається і опускається сидіння. Єврокнижка – сидіння висувається, а спинка опускається. Викатний механізм – нижній модуль висувається на колесах, а спинки на його місці.

Гармошка – це такий механізм, часто з додатковим модулем ззаду, який розкладається як гармошка.

Дельфін – частіше зустрічається в кутових моделях, коли внутрішній модуль висувається і ніби виринає, перетворюючись на ліжко. Клік-клак – тут розкладені бічні панелі.

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Капча загружается...

Свежие статьи
Не пропустите
Меню