Общество

Які підходи лікарі використовують для підвищення безпеки операцій

Результат і безпека операцій залежать не тільки від хірургів. Значна роль для вирішення цього завдання відводиться іншим членам бригади, зокрема анестезіологам-реаніматологам.

В клініці «JMC» працює команда професіоналів, фахівці з великої літери, які враховують усі ризики та роблять все можливе задля безпеки пацієнта. Довірте своє здоров’я професіоналам, докладніше на сайті клініки: https://jmc.org.ua/ru/xirurg-0.

Учасники всеукраїнського конгресу «Управління ризиками та якістю хірургічної допомоги» обговорили сучасну концепцію безпечної хірургії та озвучили основні підходи в роботі з нею.

Сучасна концепція безпечної хірургії

Концепція безпечної хірургії складається з організаційного і технічного блоку. Перший охоплює регламенти і чек-листи, які зводять до мінімуму помилки, зокрема, з причин недостатнього досвіду або втоми лікаря. Другий передбачає використання новітніх технологій — систем підтримки прийняття лікарських рішень, доопераційного 3D-моделювання організму пацієнта і ICG-флуоресцентної навігації.

«Щорічно у світі виконується понад 200 млн операцій, і нерідко пацієнти стикаються з ускладненнями. Тому сьогодні управління безпекою хірургії стає одним із найважливіших елементів медичної діяльності».

Система охорони здоров’я потребує повної стандартизації всіх пов’язаних із наданням хірургічної допомоги процесів. У нових клініках заздалегідь враховується безпека і якість лікування пацієнтів. Лікарі дотримуються цієї концепції. У найближчому майбутньому вона стане домінуючою.

Основні підходи концепції безпечної хірургії

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на хірургію припадає 10% випадків заподіяння шкоди, якій можна запобігти, пацієнту. Така проблема є в усіх країнах світу. Поява безпечних матеріалів і технологій не може повністю виключити людський і технічний фактори виникнення проблем.

«Насправді ризик заподіяння шкоди здоров’ю або летального результату в хірургії сьогодні, на жаль, набагато вищий, ніж в авіаперевезеннях», — наголосив д. м. н., професор і заступник головного лікаря з хірургії клініки «JMC».

На його думку, сучасна концепція безпечної хірургії спрямована на те, щоб звести летальність до нуля, а ризики — до мінімуму.

Щоб впровадити цю концепцію, необхідно вибудовувати систему роботи медустанови таким чином, щоб фахівці постійно проходили підвищення кваліфікації. Крім того, потрібні алгоритми дії для стандартних операцій, регулярна перевірка навичок медперсоналу і моніторинг усіх етапів операційних процедур.

Учасники конгресу також дійшли висновку, що результат і безпека операцій залежать не тільки від хірургів. Значна роль для вирішення цього завдання відводиться іншим членам бригади, зокрема анестезіологам-реаніматологам.

«Важлива і культура безпеки. У середньому від 50% до 96% критичних інцидентів сьогодні не реєструють, а отже, щодо них не проводять розбір і корекцію дій медпрацівників, необхідних для того, щоб не допустити повторення таких випадків», — заявив лікар анестезіолог клініки «JMC».

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Капча загружается...

Свежие статьи
Не пропустите
Меню