Настільні ігри залишаються одними з найпривабливіших дитячих розваг. Вони втратили панівне становище через натиск комп’ютерних ігор, проте їх значення залишається великим. Цьому сприяє можливість грати групою з декількох чоловік, велика різноманітність і цікавість. Пропонується замовити ігри на https://antoshka.ua/ua/igrushki/nastolnye-igry.html, де є великий вибір розважальних товарів.
Вид
Розподіл ігор може проходити по числу гравців, які одночасно беруть участь в процесі, мови оформлення, наявності кубиків, карток і особливостей техніки проходження. Однак основним варіантом класифікації є тематика. Виділяють наступні види дитячих настільних ігор:
- Традиційні варіанти, що йдуть з глибини століть. Це шашки, шахи, нарди, доміно, го. Ці ігри відносять до дорослих, проте починають їм вчитися в дитячому віці.
- Логічні, спрямовані на розвиток розуміння причинно-наслідкових зв’язків, навчальних вбачати ланцюг подій, вміння робити висновки.
- Стратегічні, де потрібно планувати видобуток і розподіляти ресурси, прораховувати свої дії і ходи супротивників.
- Економічні, що вимагають обліку фінансів, наявних ресурсів, що сприяють розвитку вміння планування і взаємодії з партнерами.
- Ігри-ходилки з відліком кількості просувань по нумерованому полю, можливістю просуватися далі з призових точок і відкидатися зі штрафних. Вони також відносяться до традиційних варіантів, призначені для молодших вікових груп.
- Рольові ігри дозволяють розвивати фантазію, що дають можливість відчути себе героєм відомої історії.
- Кооперативні пропонують можливості співпраці в процесі гри для досягнення фінальної мети.
Вибір
При покупці гри варто врахувати вік дитини, для якого вона призначена. Якщо купити для більш старших, то складність правил ускладнить розуміння процесу, занадто проста, для більш молодших – знизить інтерес.
Кількість гравців є важливим параметром. Варто вивчити правила і вибрати найбільш оптимальний варіант по числу учасників. Грати поодинці дитині швидко набридне, занадто велика компанія також може викликати зниження інтересу через довге очікування власних дій.
Нелінійність проходження, можливість вибору різних тактик і стратегій підвищують інтерес, продовжують використання ігор дітьми в своїх розвагах.
Також підбираючи гру варто врахувати її можливості, які функції вони можуть нести крім розважальної.