Бизнес

З яких етапів складається процедура ліквідації підприємства

Ліквідацією підприємства називається припинення його діяльності. Під час проведення цієї процедури, правничий та обов’язки власника підприємства чи організації припиняються і може бути передані третій особі.

Процедура ліквідації підприємства в ЗКГ здійснюється згідно з нормативними документами. Документу, придатного всім підприємств немає. У кожному випадку дії здійснюються по-різному, залежно від ситуації.

Внутрішній порядок ліквідації прописано в установчих документах. Цей захід обговорюється на етапі відкриття, інакше реєстрація підприємства в державному реєстрі неможлива.

Ліквідація підприємств різних організаційно-правових форм здійснюється згідно з різними документами:

  • у НП рішення про ліквідацію приймає власник та оформляє його своїм рішенням;
  • у ТОВ – рішення приймають шляхом скликання зборів учасників та оформлюють протоколом зборів. Якщо понад 50% присутніх проголосувало за ліквідацію, то процедура має бути;
  • у повному та командному суспільстві скликаються збори членів товариства з повною відповідальністю (ПЗ). Як у попередній позиції, ведеться протокол зборів, що є документом, що постановляє. Для ліквідації підприємства потрібна згода всіх учасників ПЗ;
  • в акціонерному товаристві (АТ) скликаються збори акціонерів, де ведеться протокол, що фіксує всі етапи проведення заходу. При голосуванні достатньо 3/4 голосів від присутніх акціонерів.

За дотримання всіх правил, закінчення діяльності організації вважається правомірним.

Який виконавчий орган займається ліквідацією підприємства

Щоб провести цю процедуру за всіма правилами створюється ліквідаційна комісія (ЛК). Вона має складатися з непарної кількості осіб (від 3 і більше). У деяких випадках це може бути одна людина, яка називається «ліквідатором» і виконує функції, аналогічні обов’язкам човнів ЛК.

У разі самоліквідації підприємства ЛК призначається власником організації або особою, яка має право діяти від його імені. Найчастіше до складу комісії включаються такі працівники:

  1. Власник підприємства, який є головою комісії.
  2. Бухгалтер. Він може виконувати функцію заступника голови або бути членом комісії.
  3. І ще кілька працівників підприємства.

Часто до складу комісії входять працівники компаній, які здійснюють аудит чи юристи.

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Капча загружается...

Свежие статьи
Не пропустите
Меню