Недвижимость

Різновиди та головні переваги рифленої арматури: що треба знати

Досить часто не тільки, у промисловому, а й у приватному будівництві використовується така модель металопрокату як сталева арматура. Особливою популярністю користуються рифлені вироби. В основному вони виконані у вигляді залізних стрижнів довжиною до 12 м та товщиною від 8 мм до 32 мм. Пруття може мати різну форму ребер залежно від класифікації.

Особливості рифленої арматури

Якщо перед вами стрижні, які виконані в правильному перерізі, а їхня поверхня рівна, то це гладкий металопрокат. Рифлений своєю чергою містить ребристість по всій поверхні. Відмінною особливістю є те, що виріб може мати різні “малюнки”.

Саме від виду візерунка залежатиме, наскільки добре арматура може витримувати навантаження, а також визначити відсоток її стійкості. Виготовляється рифлена арматура зі сталі з різним відсотком вмісту вуглецю, що на пряму впливає на характеристики міцності. Завдяки такому матеріалу виробництва, виріб має високу міцність, що дозволяє надавати залізобетонним конструкціям високий відсоток зносостійкості. Такі властивості запобігають появі у будинках різних пошкоджень від механічного впливу.

Переваги та використання арматури

Оскільки основа будівель виконується із застосуванням арматури, то без неї будівництво просто неможливе. Крім зведення будівель, рифлений виріб застосовується при таких роботах як:

  • прокладання доріг;
  • складання каркасів та перекриттів;
  • також для зміцнення фундаменту.

До переваг даного виробу можна віднести наступне. Завдяки своїм властивостям та структурі, дана продукція отримала широке застосування у будівельних роботах.

Рифлені виступи дозволяють впритул закріпити арматурні прутки з бетоном, що робить будівлі досить надійними при експлуатації.

Саме такий вид виробу виготовляють за ГОСТом 3760/06 та застосовують під час побудови:

  • житлових будинків;
  • офісні будівлі;
  • торгових центрів та інших споруд.

Під час будівництва основ будівель рекомендується використовувати не менше 4 прутків пов’язаних у рамки. Однак варто стежити за тим, щоб між ними було достатньо місця, таким чином вистачатиме площі для бетонного покриття.

Весь металопрокат виготовляється з урахуванням ГОСТ стандартів, що визначають функціональну можливість, витримку та стійкість того чи іншого виду арматури. Маркування дозволяє підібрати потрібний виріб. Під час роботи з такою продукцією слід обов’язково враховувати всі заходи безпеки, а також користуватися індивідуальними засобами захисту, щоб уникнути можливого травмування. Більше про міцність арматури ви можете прочитати тут.

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Капча загружается...

Свежие статьи
Не пропустите
Меню