Недвижимость

Які є різновиди систем протипожежного захисту

Система пожежогасіння – це комплекс технічних компонентів, встановлення яких направлене на виявлення, локалізацію та нейтралізацію загоряння. Автоматичне обладнання для гасіння використовуються сумісно з елементами оповіщення та евакуації.

Це дає змогу оперативно евакувати персонал або мешканців житлових будинків. Є декілька варіантів пожежних систем.

Системи на основі використання води чи піни

Одним із розповсюджених варіантів є водяні системи пожежогасіння. Для нейтралізації небезпеки використовується або звичайна вода, або рідина з піноутворювачем. В останньому випадку гасіння здійснюється завдяки утворенню піни. Важливими компонентами в цьому різновиді системи є спринклери чи дренчери – компоненти для розприскування води.

Компанія «Елітпожежсервіс» https://elitps.com.ua/uslugi/sistemy-pozharotusheniya/ займається налаштуванням пожежних систем з різною комплектацією. Спринклери оснащуються тепловим замком, тому розприскування води автоматично здійснюється лише за його плавлення за критичної температури. Дренчери мають головки відкритого типу та спрацьовують після подачі електричного сигналу чи за ручного запуску.

Водяні системи пожежогасіння гарно підходять для використання у приміщеннях зі скупченнями людей. Це торгові центри, супермаркети, офіси. Вода є найбільш доступною речовиною для гасіння пожежі, проте стає не найкращим варіантом для об’єктів із дороговартісним електричним устаткуванням.

Системи пожежогасіння на газі та порошку

Газові системи пожежогасіння, навпаки, не шкодять матеріальним цінностям, але можуть запускатися тільки за умови повної евакуації людей із приміщень. Використовуються різні типи зріджених або стислих газів – аргон, азот, двоокис вуглецю, хладон тощо, що дає змогу нейтралізувати пожежу завдяки зменшенню концентрації кисню в кімнаті.

Порошкове пожежогасіння здійснюється речовинами з наявністю мінеральних солей та інших добавок. Під час виникнення пожежі системи оповіщення реагують і порошок з балонів подається на модулі пожежогасіння. Попередньо спрацьовують датчики оповіщення, щоб евакуювати людей з місця займання.

Аби правильно підібрати систему пожежогасіння, варто врахувати загальну площу об’єкта, сферу діяльності, рівень ризику виникнення пожежі. Обов’язково треба звертатися до професіоналів, які оцінять усі чинники для грамотного налаштування найкращого варіанта.

Вам может понравиться:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Капча загружается...

Свежие статьи
Не пропустите
Меню